People Make The Brand

NE SÖYLEDİLER?

Her yıl yurt dışında 2-4 toplantıya katılan bir kişi olarak, sunuşların içerik ve kalite olarak uluslararası ölçütlerde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir yönüyle günümüzde en çok ihtiyaç duyulan bir özellik olarak veriye dayalı oluşuyla, diğer yönüyle kişisel deneyimlerle bütünlenmiş sunuşlar hiç kopmadan izlememi kolaylaştırdı. Katılamasaydım eksikliğini hissedeceğim bir toplantı olurdu. Emek verenlere teşekkürler.
Prof. Dr. Acar BALTAŞ
Garanti Bankası olarak İşveren Markası yolcuğumuza yıllar önce çıktık. Bu süreçte, yeni yetenekleri bankamıza çekmek için kampüslerde yeni uygulamalar ve etkinlikler sunup; çalışan memnuniyetimizi artırmak için de çalışanlarımızın değerlerine hitap edecek, yaşamlarını renklendirecek, kolaylaştıracak ve daha keyifli kılacak hizmet ve etkinlikleri sunmaktayız. Bunca zaman boyunca tasarladığımız etkinliklerimiz ve iletişim çalışmalarımız sonucunda, pek çok kurumdan bilgi paylaşımı ricaları alıyoruz. Son yıllarda ülkemizde de önem kazanan bir konu olmasından dolayı, Türkiye’de de yurt dışında düzenlenen konferansları aratmayacak bir paylaşım ortamının olmasını çok istedik. Bu nedenle Evrim Kuran ve Universum iş birliği ile hazırlanan People Make The Brand konferansının geçtiğimiz yedi yıldır ana sponsoruyuz. Konferansta birbirinden farklı ülke ve sektörlerden kurumlar, farklı başlıklardaki başarılı uygulamalarını aktarıyorlar. Bu nedenle People Make The Brand’in işveren markasını kuvvetlendirmek isteyen kurumların kaçırmaması gereken bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.
Osman TÜZÜN
Genel Müdür Yardımcısı, Garanti Bankası
Konuşmacılarının kalibresi, olağanüstü ve özgün içeriği, yalın ve harika organizasyonu ile tereddütsüz söyleyebilirim ki People Make The Brand bugüne kadar katıldığım en harika konferanslar arasında. Adım attığınız andan itibaren konferans bitene kadar 6 yıldızı hakeden bir etkinlikte olduğunuzu hissediyorsunuz. Günümüzde bütün oturumları aynı kalitede, gerçek ve kayda değer vaka çalışmalarını ilk kez duyabileceğiniz bir konferans bulmak neredeyse imkansızken People Make The Brand bunu her sene başarıyor. Özellikle Global Yetenek Yöneticilerinin katılımlarıyla yetenek yönetimi, markalama ve işe alım konusunda aktardıkları tecrübeler her sene dünyanın en başarılı işverenlerini konuşmacı olarak People Make The Brand’e çekiyor.
Claudia TATTANELLI
Global Stratejik Danışma Kurulu Başkanı, Universum
People Make The Brand iş dünyasının gündemine son yıllarda giren işveren markası konusunu farklı yönleriyle dinlemek ve bu alanda önemli işler yapan markaları anlamak için çok önemli bir fırsat. İş dünyasını ilgilendiren çok sayıda etkinlik içinde People Make The Brand fark yaratan içeriği ile ön plana çıktı. Konular, konuşmacılar ve iş dünyasından gelen örnekler çok nitelikli ve doyurucu idi. Odaklanmış, uzmanlaşmış ve rafine bir içerikle bu alandaki boşluğu çok güzel bir şekilde doldurdu.Bu nedenle People Make The Brand’in işveren markasını kuvvetlendirmek isteyen kurumların kaçırmaması gereken bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.
Prof. Dr. İbrahim KIRCOVA
İİBF Öğretim Üyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi
People Make The Brand toplantıları işverenlerle eğitim dünyasını buluşturmada önemli bir platformdur. Üniversite mezunlarının istihdamları ve kariyer yönelimleri bakımından bu platform önemli fırsatlar sunabilir. Gençlerimizin geleceğine daha fazla destek için iş birliklerini güçlendirmeliyiz.
Prof. Dr. Yüksel KAVAK
Eğitim Fakültesi Dekanı, TED Üniversitesi
Olumlu çalışan deneyimleriyle çalışanlarımızın bağlılığını artırmak, organizasyonel çekiciliği güçlendirmek ve tercih edilen işveren olma vizyonunun içeride ve dışarıda etkin iletişimini kurmak adına Burgan Bank olarak 2017 yılında İşveren Markası Projesi başlattık. Bu nedenle People Make The Brand bizim için hem Türkiye’de hem de dünyada bu konu ile ilgili neler yapıldığını direkt olarak uygulayıcılarından duymak ve bu konuda dünyanın nereye gittiğini görmek adına çok güzel organize edilmiş, çok yararlı bir etkinlikti.
Levent ERGİN
Genel Müdür Yardımcısı, Burgan Bank
Özellikle İşveren Markası odaklı bu kadar zengin ve özgün içeriğin bir arada toplandığı ilk ve tek konferanstı benim katıldığım, tek kelimeyle harikaydı. Uluslararası normlarda bir konferans, global konuşmacı ve katılımcılar, global anket sonuçlarının bu şeffaflıkta bizlerle paylaşılması, marka değerini ortaya koyan şirketlerin konuşmacılarının kendi deneyimlerini bizlerle paylaşması müthiş fark yarattı.
Revna BESLER
EMA İnsan Kaynakları Direktörü, Estee Lauder
People Make The Brand konferansı, iş dünyasında coğrafi sınırları kaldırarak, işverenleri "insan" odağında buluşturan, bu doğrultuda vizyon ve trendleri belirlemede etkin rol oynayan önemli bir platform olarak öne çıkıyor. Kültürel jenerasyonel ve demografik farklılıkları barındıran yaklaşımları anlatırken, tüm bu boyutların ötesine de geçerek, insanın iş dünyasındaki rolünü ve motiflerini anlamamıza olanak sağlıyor.
Seçil NAMRUK
İnsan Kaynakları Direktörü, MediaMarkt Türkiye
People Make The Brand konferansına birkaç yıldır katılıyorum. Her konferans KPMG’nin işveren markası yolcuğunda bana yeni bir bakış açısı kazandırıyor. İçtenlikle söyleyebilirim ki “Neden Markayı İnsan Yaratır?“ konusu konferansta dinlediğim her konuşmacının yaptığı sunumda, paylaştığı örneklerde çok iyi işleniyor. Evrim Kuran’ın konferans konuşmasında kullandığı Carl Jung’ın sözü beni çok etkiledi. Ofisimdeki panoda yerini almıştır: “Dışarı bakan rüya görür, içeri bakan uyanır.”
Figen TAHİROĞLU WÜRSCHİNG
Kurumsal İletişim Lideri, KPMG
İş hayatını edilgen değil etkileyen lider şirket olmak için vizyon açan İşveren Markası Konferansı her yıl sunduğu özgün, zengin, renkli ve dolu içeriğiyle bizleri içine adeta bir mıknatıs gibi çekiyor. Konunun uzmanı güçlü konuşmacılar, geniş çaplı araştırma sonuçları, şeffaf paylaşım ortamı, şirketlerin başarı hikayeleri bizlere işveren markası yaratma yolunda umut veriyor. Ev sahibinin programda sunduğu içerik ve konuşmacı kalitesi, işveren markasına global açıdan bakması, şirketlerimize çekme iştahı yaratmaya çalıştığımız genç profilin algı ve beklentilerini ortaya koyan çalışmanın değerli bir parçası olması, programa ekstra güç katan sürprizleri, konferans organizasyonu konusunda gösterdiği özen ve titizlik damaklarda nefis bir tat bırakıyor. Sevgili Evrim Kuran önceki yıllarda açılış konuşmanda söylediğin gibi “Dışarı bakan rüya görür, içeri bakan uyanır” biz şirketler için artık uyanma vakti, yarattığın farkındalık için minnettarım. Seni tanımak ve seninle çalışmak büyük değer.
Özlem ÖZBATIR
İnsan Kaynakları Müdürü, AKİŞ Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı
Sektörde kendisi bir marka haline gelmiş olan People Make The Brand, kaliteli duruşu, alanında uzman ve çok iyi seçilmiş konuşmacıları, belirlediği vizyoner konuları, samimiyeti ile her yıl takip ettiğim ve etmeye devam edeceğim bir konferans. Kendi adıma uzun zamandır beklediğim “organizasyonel kültür” konusunun ana tema olarak belirlendiğini öğrendiğimde sabırsızlıkla katılmayı bekledim ve elbette beklediğime değdi. Bugüne kadar dünya ve ülkemizdeki insan kaynakları profesyonelleri tarafından gündeme getirilen farklı birçok konu bir yana; kültür kavramı öncelikli olarak gündeme alınan bir konu değildi. Organizasyonel kültür ve işveren markasındaki konumlandırılmasıyla ilgili çok çarpıcı istatistikler ve sunumlar ışığında eğer doğru konumlandırma yapamazsanız kültürün stratejiye ek olarak neleri nasıl yiyebileceğini net bir şekilde görmüş olduk.
Göksu KORKMAZ
Yetenek ve Organizasyonel Gelişim Direktörü, Pladis
People Make The Brand’e büyük bir keyifle katılıyoruz. Bu sene çalışan deneyiminin en az müşteri deneyimi kadar önemli olduğunu görmek yaptığımız işin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hissettirdi bize. Kurumların müşterileri tarafından olduğu kadar çalışanları tarafından da sahiplenildiği takdirde sürdürülebilir bir başarı yakaladığını çarpıcı örneklerle gördük.
Dilara CENKER
Organizasyonel Gelişim Müdürü, DO&CO
People Make The Brand, fark yaratan vizyonu, birbirinden değerli konuşmacıları, trend ve gelişmelere dair sektöre önemli katkılarıyla gerçekten iz bırakan, özgün bir konferans. Özenle seçilmiş temayı, standartların ötesinde bir bakış açısı ile sunması sorgulayarak düşünmeyi, yeniliği, değişimi tetikliyor. İlham veren söylemlerin aklımda yer ettiğini fark etmek, bir sonrakini heyecanla beklemek için bir neden yaratıyor.
Özge BARUTÇU
İnsan Kaynakları Müdürü, Ünlü Menkul Değerler
İşveren markasının şirket piknikleri, masalara bırakılan kalp şeklinde kurabiyeler olarak yansıtıldığı günümüz iş dünyasında People Make The Brand bana ilaç gibi geldi. Güçlü işveren markasının iyi günde, kötü günde geçerli olduğunu, paydaşlarının bireyler değil tüm kurum olduğunu en güncel örneklerle karşımıza koymayı başaran bir konferans oldu.
Genco ORKUN GENÇ
Satış Müdürü, LinkedIn
People Make The Brand Türkiye'de baştan sona işveren marka yönetiminin konuşulduğu ilk ve tek platform. Uluslararası çalışmaları dinlemek, hedef kitle eğilimlerinden haberdar olmak için takip edilmeli.
Senem YILMAZ
Kurumsal İletişim Süreç Yöneticisi, Enerjisa
People Make The Brand Konferansı, Evrim Kuran öncülüğünde, İşveren Markası yolculuğunun kapılarını bizlere sonuna kadar açıyor. İşveren markası konusunda senedir yürütmüş olduğum yüksek lisans derslerinde öğrencilerime aktarabileceğim ve akademik çalışmalarımda da ilham kaynağı olabilecek çok çeşitli bilgiler edindim. Bu açıdan katılımcılar nezdinde farkındalık oluşturma ve bu konuda profesyonel çalışmalara imza atmalarından dolayı, ülkemizde gerçekleştirilen öncü konferanslardan belki de en önemlisi olduğunu söylemek yanlış olmayacak.
Doç. Dr. Emel ESEN
İİBF Öğretim Üyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi
Konferansla ilgili şaşırtıcı bir gözlemim var; işveren markası konusunda yolun başında olanlar da, sonunda olanlar da aynı lezzeti aldılar. İşveren markası gibi sofistike ve çok yönlü bir konuyu, hikayelerle ve örneklerle –ustalık gerektiren basitlikle- ve herkesin keyif alacağı şekilde sundukları için Evrim Kuran ve Dinamo ekibine teşekkür ederim. Şirketlerin kaderini belirleyecek kadar kritik olan işveren markası kavramı için herkesin ajandasında yer açmasını öneririm. Gelecek yıl da orada olacağız.
Mehmet AKSU
Yönetici Ortak, Toptalent.co
Türkiye'de üniversitelerde okuyan genç insan ne ister, tutkuları nelerdir, nelerden ilham alır, nerede çalışmak ister soran var mı? Universum soruyor, hem de yalnızca Türkiye'de değil tüm dünya gençlerine soruyor. Universum, üniversitelerde eğitim gören farklı özelliklerdeki gençlerin profilini çıkarıyor. Bu gençleri ileride çalışan olarak görecek işverenlere yol göstermesi kadar yükseköğretimde yöneticilik yapan bizler için de harika bir kaynak sunuyor. Araştırma çıktılarının paylaşıldığı People Make The Brand Konferansı'yla her yıl başka bir perspektif açıyor ilgililerine.
Dr. Ayşegül BAŞER
Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü, İstanbul Şehir Üniversitesi
People Make The Brand, içeriği ve markalama projelerinin nasıl uygulanacağı ile ilgili geniş örnekleriyle harika bir konferanstı. Çalışan bağlılığını artırmada işveren markasının önemini keşfetmemde önemli katkısı oldu. Bunun yanı sıra sektörümden birçok profesyonelle iletişim kurma, fikir alışverişi yapmak için ortam sağladı.
Şule YALÇIN
Kariyer Merkezi Direktörü, Sabancı Üniversitesi
Employer Brand’in renkli dünyasını yansıtan bir etkinlik olması bir yana, global şirketler olarak daha fazla neler yapıp, değişime nasıl öncülük edebileceğimizi görmemizi sağlayan çok öğretici bir etkinlikti.
Candan ERESER
İşveren Markası Uzmanı, Unilever
İşveren markası dünyası ile ilgili gelişmeleri yerinde takip etmek müthişti. Global ve yerel düzeyde hayata geçirilen şirket stratejileri ve uygulamaları hakkında edindiğim bilgiler sayesinde işveren markası bilincimi tazeleme ve geliştirme fırsatı buldum. "People Make The Brand", Türkiye’de işveren markasının doğru anlaşılmasında, anlam kazanmasında ve gelişiminde gerçekten harikulade izler bırakmış ve hiç durmaksızın aynı tempo, coşku ve enerji ile yolculuğuna devam etmekte olan önemli bir organizasyon.
Gökhan YILMAZ
Son yıllarda heyecanla katıldığım bir konferans olan People Make The Brand, öncelikle İnsan Kaynakları konferansları arasında kaliteli içeriği, konuşmacıları ve katılımcılarıyla diğerlerinden ayrışıyor. Özellikle İşveren Markası odağındaki zengin, özgün ve ağırlıkla sayısal verilere dayalı içeriği sayesinde beynimin her iki lobunun ihtiyacına da dokunurken global ve yerel anket sonuçlarının katılımcılarla açıkça paylaşılması da gönlümü kazanıyor diyebilirim. Geçtiğimiz yıllardaki konferanslar sonrasında bilgi ve anıları bloguma taşırken hayranlıkla yer verdiğim Carl Jung’un “Dışarı bakan rüya görür, içeri bakan uyanır.” ve Halil Cibran’ın “Çalışmak, sevginin gözle görülebilen şeklidir” sözleri bence içeriği oldukça net bir şekilde özetliyor.
Selin YETİMOĞLU
Bir blog yazarı olarak, neredeyse şehirdeki tüm etkinliklere konuk oluyorum. Ancak; People Make The Brand organizasyonu ayrı bir yere sahip. -Blogcu güzellemesi değil, saf değerlendirme olarak belirtiyorum- Çünkü bu organizasyonda; kozmetik detaylardan kaçınılarak seçilmiş konular var, alanında uzman konuşmacılar var, hedef kitleyi gerçekten ilgilendiren gündem var, bolca istatistiksel veri var, hepsi bir yana; bu organizasyonun arkasında bir DİNAMO var.
Serdar BARAN
People Make The Brand, her yıl yeni bir bakışı sunarak ufkumuzu genişletmeye devam ediyor. Konferans, alanında çok önemli isimlerin anlatımları eşliğinde hem bizlere bir yol haritası sunuyor hem de geleceği şekillendirecek inovasyonlar hakkında fikirle dolmamızı sağlıyor. Evrim Kuran’ın, 2017 yılındaki, Ikarus efsanesi ile örtüştürdüğü ve deneyim tasarımına odaklanma çağrısı yaptığı açılış konuşması hala kulaklarımda: “İnsanların uçmasını ve şirketinizi uçurmasını istiyorsanız kanatları ve yolculuğu iyi tasarlamalısınız.” People Make The Brand konferansları bilginin, titizliğin ve deneyimin ortaya konduğu sürdürülebilir çalışmaların bütünü. Bana ilham veriyor ve bir sonraki yıl öğreneceklerim konusunda merakımı hep canlı tutuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Funda GÜLEÇ YALÇIN